سازه LSF

مفاهیم پایه سازه lsf قسمت چهارم

مفاهیم پایه سازه lsf قسمت چهارم

مفاهیم پایه سازه slf قسمت چهارم ، در ادامه مقاله به بررسی اصطلاحات سازه lsf می پردازیم .

اصطلاح سازه lsf یک روش مدرن و پیشرفته در اجرای سازه می باشد که از سال 1950 شروع این پروژه در کانادا و یک سری از کشورها انجام شد.در سال 1990 استفاده از این سازه ها بیشتر شد و مورد استقبال مردم قرار گرفت.این سازه ها در سال 1385 برای بار اول در کارخانه ها اجرا شد.

مهم ترین عامل اصلی در سازه lsf سیستم مقاطع فولادی جدار نازک است.این مقاطع فلزی سرد نورد شده است و با استفاده از ورقهای فولادی گالوانیزه نازک  ، شکل دهی می شوند.

کاربرد سازه lsf

ویلاها ،ساختمانهای مسکونی ، اداری،صنعتی  تا سه طبقه ، هتل ها ، هتل آپارتمانها ، ساختمانهای مدارس و دانشگاهها ، رستورانها و …(ودر ساختمانهای 3 تا 9  طبقه نیز توسط سیستمهای ترکیبی قابل اجراء است . )

اصطلاحات سازه lsf

گیج Guge

گیج یک واحد اندازه گیری رایج می باشد که برای توصیف ضخامت فولاد بکار برده می شود .

هدر Header

یک سازه قابی افقی ساخته شده می باشد که برای تحمل بار بازشوهای دیواره یا سقف هنگام باز شدن می باشد .

In – line – framing

سیستم های قابی روندی می باشد که تمام اعضای حامل بارهای افقی و عمودی تراز می شوند .

مفاهیم پایه سازه slf قسمت چهارم

Juck stud

یک عضو سازه ای عمودی می باشد که تماما ارتفاع دیواره را دربر نمی گیرد و بارهایی که به صورت عمودی و جانبی وارد می شود نثل بار header تحمل می کند .

ستون اصلی King stud

یک عضو سازه ای عمودی که تمام ارتفاع دیواره را در بر می گیرد و وظیفه آن تحمل باهای عمودی و جانبی است . معمولا در دو انتهای Header مجاور Jack stud به جهت مقاومت در مقابل بارهای جانبی قرار خواهند گرفت .

لبه Lip

بخشی از یک عضو C  شکل که از انتهای باز بال خم شده است .خاصیت این لبه افزایش مقاومت عضو می باشد . که به عنوان استیفنر برای بال می باشد .

دیوارهای تحت بار Load bearing wall

یک دیوار که بار عمودی را از بالا و بارهای ناشی از بار را تحمل می کند . این بارها ممکن است بصورت مجزا یا بصورت ترکیبی از همدیگر عمل کنند . در اینجا  برای هر دو حالت داخلی و خارجی دیوار ممکن است تحت بار باشند .

ضخامت مصالح Material thickness

ضخامت فلز اصلی می باشد بدون در نظر گرفتن پوشش حفاظتی برای آن . واحد ضخامت ها بصورت میل می باشد .

شرکت پناه گستران طاها پیشرو در زمینه سازه های سبک و سازه lsf و ویلای پیش ساخته با برخورداری از پرسنل و کارشناسان مجرب آماده مشاوره و راهنمایی شما مشتریان عزیز می باشد .

سازه های سبک

برتری‌های یک ساختمان با اسکلت قاب فولادی سازه های سبک نسبت به ساختمانی با اسکلت فولاد گرم، بتن مسلح، سازه چوبی و یا مصالح بنایی رایج بسیار زیاد است دراین قسمت فقط مزایای سازه‌ای (اسکلت) این ساختمان بررسی می‌گردد:

اصلی‌ترین مزیت سازه های سبک همانگونه که در نام آن نیز اشاره شده سبک بودن آن است. وزن کم سازه محاسن متعددی دارد، همچون : صرفه‌جویی در مصرف مصالح، سرعت بالای تولید و اجرا، سهولت در مونتاژ و نصب، حمل و جابجایی آسان قطعات، افزایش ایمنی هنگام ساخت، کاهش ریسک اشتباهات طراحی و تولید حین اجرا (ناچیز بودن ضرر جایگزینی قطعات) ، امکان ساخت و اجرا در مکان‌ها و محیط‌های گوناگون، امکان ساخت به صورت اضافه طبقه / اضافه اشکوب روی همه بناها حتی ساختمان‌های قدیمی.

آدرس وبساایت : http://panahgostaranetaha.ir

ایمیل : info@panahgostaranetaha.ir

آدرس : ضلع شمالى ميدان فاطمى ساختمان فاطمى ط٥ واحد ٥٦

شماره های تماس : ٨٨٩٦١٢٩٦ – ٠٩١٢٧٣٩١٠٧١

فاکس : ٨٨٩٦٠١٥٣

نمایندگان رسمی ما در پناه گستران طاها

  • تهران – دماوند – جيلارد – مجتمع فرهنگى سينما پرستو- مهندس مهر اذر- دفتر مهندسى مهرازان – ٠٩١٢٢١٢٤٢٠٦
  • شیراز – بلوار زند – خیابان سعدی کوچه پارک هتل ساختمان نیما واحد 201 – ابرسازان جوان فکر- 07137229345 و 09174500461

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *