سازه LSF

بازسازی ساختمان های قدیمی قسمت اول

بازسازی ساختمان های قدیمی قسمت اول

بازسازی ساختمان های قدیمی قسمت اول ، مقوله بسیار مهمی است که امروزه در جامعه گسترش پیدا کرده است تا از طریق برآورد کم هزینه ها در بازسازی نسبت به ساختمان سازی به این مهم توجه بسیار شود .

بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان ها روند خاصی دارد که با شیوه تعمیر نوسازی یا تغییر یا افزایش قسمت های سازه ای در یک ساختمان قدیمی نسبت به ساختمان های جدید تفاوت بسیار دارند .

نقشه کشی

نقشه کشی با شرح کلی ساختمان مانند پلان کلی ساختمان ، زمان تاسیس بنا ، مقررات شهرداری منطقه ، کاربری ساختمان با دقت کامل مورد بررسی قرار می گیرد . در نقشه باید شرایط ساختمان و جزئیات مربوط به هر بخش خاص ساختمان مثل نمای ساختمان ، سقف پلکان ، سالن پذیرایی ، اتاق های خواب ، زیرزمین ، آشپزخانه و تمامی قسمت های معیوب و قابل بازسازی تعیین و مشخص گردند .

در این ساختمان های قدیمی معمولا سرویس های بهداشتی و سیستم های حرارتی آسیب دیده و غیر قابل استفاده می باشند . لوله ها و اتصالات آنها معمولا پوسیده و غیرقابل استفاده می باشد .

پشت بام خانه ها معمولا قسمتی از ساختمان هستند که در معرض بدترین شرایط آب و هوایی قرار دارند ، که در بازسازی به این قسمت باید توجه بسیار شود . زیرا اگر به نقص های پشت بام بی توجهی شود در آینده نه چندان دور باعث خسارت به ساختمان خواهد شد .

قبل از بازسازی پشت بام باید اطلاعات کاملی در مورد توزیع بار در ساختمان داشته باشیم  .

ادامه مقاله در پارت بعدی …

شرکت پناه گستران طاها پیشرو در زمینه سازه های سبک و سازه lsf و ویلای پیش ساخته با برخورداری از پرسنل و کارشناسان مجرب آماده مشاوره و راهنمایی شما مشتریان عزیز می باشد .

آدرس وبسایت : http://panahgostaranetaha.ir

ایمیل : info@panahgostaranetaha.ir

آدرس : ضلع شمالى ميدان فاطمى ساختمان فاطمى ط٥ واحد ٥٦

شماره های تماس : ٨٨٩٦١٢٩٦ – ٠٩١٢٧٣٩١٠٧١

فاکس : ٨٨٩٦٠١٥٣

نمایندگان رسمی ما در پناه گستران طاها

  • تهران – دماوند – جيلارد – مجتمع فرهنگى سينما پرستو- مهندس مهر اذر- دفتر مهندسى مهرازان – ٠٩١٢٢١٢٤٢٠٦

شیراز – بلوار زند – خیابان سعدی کوچه پارک هتل ساختمان نیما واحد 201 – ابرسازان جوان فکر- 07137229345 و 09174500461

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *