سازه LSF

بازسازی ساختمان های قدیمی قسمت یازدهم

بازسازی ساختمان های قدیمی قسمت یازدهم

بازسازی ساختمان های قدیمی قسمت یازدهم ، در ادامه مقاله پیشین به بررسی عوامل وابسته به بازسازی ساختمان های قدیمی می پردازیم.

پس از اهمیت بتن استفاده شده به گودبرداری در ساختمان می رسیم.گودبرداری یکی از شاخه های مهندسی ساختمان است.

وجود دیوار مشترک بین ساختمان مورد نظر برای تخریب و ساختمان کناری آن نیز می وتواند منبع ایجاد مشکل باشد.در بعضی مواقع ساختمان مجاور دارای ارزش تاریخی و فرهنگی بوده است و هرگونه خدمات بازسازی ساختمان می تواند باعث خسارت جبران ناپذیر گردد.

بازسازی ساختمان های قدیمی

در بعضی مواقع دیوار مجاور به ساختمان مورد تخریب تکیه داده و با انجام تخریب ممکن است بدون خاکبرداری ساختمان مجاور ریزش کند.

مدنظر داشته باشید که ضعیف بودن ساختمان مجاور دردسرهای خود را داشته و از طرف صاحب کار و افرادی که در اجرای ساختمان کار می کنند احتیاط بیشتری را می طلبد.

زمانیکه داخل گود مشغول به کندن دیوار هستید حتما باید فردی آگاه . مطلع در بیرون از محوطه خطر مراقب وضعیت پایداری گود و کار کردن شما باشد.

در حد امکان از بریدن پای دیوار یا شیب و ایجاد شیب منفی(نیم طاقی) برای اجرای پی ها جدا خودداری فرمایید.در صورتی که مجبور هستید این کار را انجام دهید سعی کنید این طول حداقل بوده و اینکه در حین کار باید فردی مطلع مثلا مهندس ناظر مواظب وضعیت پایداری دیواره و کار شما باشد.

حتما سعی کنید از کلاه و وسایل ایمنی دیگر استفاده کنید و کار را در زیر یک میز محافظ فلزی محکم انجام دهید.استفاده از این وسایل می تواند تا حد زیادی شما را در برابر حادثه حفظ کند.

ادامه مقاله در پارت بعدی …

شرکت پناه گستران طاها پیشرو در زمینه سازه های سبک و سازه lsf و ویلای پیش ساخته با برخورداری از پرسنل و کارشناسان  مجرب آماده مشاوره و راهنمایی شما مشتریان عزیز می باشد. .

آدرس وبسایت : http://panahgostaranetaha.ir

ایمیل : info@panahgostaranetaha.ir

آدرس : ضلع شمالى ميدان فاطمى ساختمان فاطمى ط٥ واحد ٥٦

شماره های تماس : ٨٨٩٦١٢٩٦ – ٠٩١٢٧٣٩١٠٧١

فاکس : ٨٨٩٦٠١٥٣

نمایندگان رسمی ما در پناه گستران طاها

1-  تهران – دماوند – جيلارد – مجتمع فرهنگى سينما پرستو- مهندس مهر اذر- دفتر مهندسى مهرازان – ٠٩١٢٢١٢٤٢٠٦

2-  شیراز – بلوار زند – خیابان سعدی کوچه پارک هتل ساختمان نیما واحد 201 – ابرسازان جوان فکر- 07137229345 و 09174500461

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *