سازه LSF

روند اجرای سازه lsf

روند اجرای سازه lsf

روند اجرای سازه lsf یکی از مقوله هایی است که راجع به آن صحبت خواهیم کرد.

روند اجرای سازه lsf یکی از پروژه هایی است که توسط شرکت پناه گستران انجام میشود.

نحوه اجرای سازه LSF  که شرکت پناه گستران طاها در زمینه ساخت این سازه ها فعالیت می کند. در این مقاله ضمن بررسی سیستم سازه lsf مزایا و برتری این نوع سازه ها که امروزه در صنعت ساختمان سازی کشور رواج یافته است بپردازیم. این سازه ها به وزن سبک و حمل و نقل آسان و هم چنین سرعت بالا در اجرا و مقاومت بسیار بالا در برابر زلزله و کاهش هزینه های انرژی و عایق بندی دما و صدا در مصالح ساختمانی بسیار پر کاربرد شده است.

این سیستم که بر پایه پروفیل های سبک . اتصالات پیچ و مهره ای و استفاده از بتون های سبک فومی و گچ برگ ها و پانل های سیمانی و ساندویچ پانل سقفی پایه گذاری می شود. این سازه های سبک که با قیمت ارزان و ساخت و ساز سریع برای اقشار ضعیف جامعه بسیار مناسب خواهد بود.

متریالی غیر آتش‌زا و ناسوختنی

فولاد ماده تشکل دهنده سازه lsf سوختنی نیست و هنگام آتش‌سوزی به عنوان سوخت عمل نکرده و دود مواد سمی نیز منتشر نمی‌کند.

مزیت‌های زیست محیطی

فولاد ماده تشکل دهنده سازه LSF مصالحی است که صددرصد قابل بازیافت بوده و تولید آن به روش نورد سرد و نصب آن با پیچ، انرژی کم (الکتریکی) مصرف کرده و انرژی گرمایی نیز آزاد نمی‌کند.

پیش ساختگی و تولید انبوه سازه سبک ال‌اس‌اف

تولید صنعتی و کارخانه‌ای سازه LSF (البته با ماشین‌آلات تمام اتوماتیک و به صورت CAD/CAM) با توجه به مزیت‌های طراحی و تولید، بسیار سریع و ساده بوده و نیز می‌توان در مقیاس انبوه و با سرعت زیاد ساختمان‌های تیپ و یا متفاوت را تولید و به محل‌های اجرا ارسال نمود.

پناه گستران طاها

سازه های سبک و ارزان از این سازه های سبک و ارزان در ویلای پیش ساخته و بازسازی ساختمان های قدیمی استفاده می شود که این امر موجب تسریع در عملیات ساخت و ساز و کاهش هزینه ها از طرف مشتری خواهد شد . نحوه اجرای سازه های LSF بدین شرح می باشد. مرحله اول که طراحی سازهای LSF را شامل می شود طبق نظر و درخواست کارفرما و طرح معماری این سازه سبک که شامل تمام جزییات و محاسبات می باشد و هم چنین در نظر گرفتن فواصل ستون های باربر از هم ، ضخامت ، عرض و نوع ستون ها و تیرها جا نمایی می شود .

در مرحله دوم پس از ساخت سازه های سبک و ارزان که شامل پی ریزی سازه lsf  که شامل نواری یا گسترده می باشد انجام می شود.ضوابط طرح و اجرای پی ریزی مطابق مبحث نهم مقررات ملی ساختمان می باشد که در این نوع فنداسیون قابلیت اجرای محل چاه ارت و لوله فاضلاب و تاسیسات مکانیکال و سایر موارد تعبیه شده است.در مرحله سوم سازه های LSF دیوار بار جانبی و بار صغلی را تحمل می کند که این دیوارها به صورت تو خالی هستند و سپس سیستم سقف سازه ای سازه های LSF شامل تیرچه ، سخت کننده های جان ، ترک پیرامونی، بست های تسمه ای ، بست های انسجام دهنده می باشد.ویژگی برجسته این سازه های سبک ضد حریق و نسوز بودن آن است که با این محصول دیوارها و پارتیشن بندی های اسکلت فلزی ساختمان در مقابل حریق ایمن می باشد.

سیستم سازه های lsf

سیستم سازه های lsf بسیار شبیه ساختمان های چوبی هستند زیرا از اجزایی بنام رانر و وادار در ساخت آن تعبیه می شود . ساختار اصلی ساختمان با سازه های lsf را ورق های نورد سرد شده و گالوانیزه تشکیل می دهد . اجرای این سیستم با سقف سبک انجام می شود . در  این ساختمان ها سقف ها شیروانی هستند و از خرپاهای فلزی سبک ساخته می شوند .این سیستم معمولا در ویلای پیش ساخته ، ساختمان های اداری ، هتل آپارتمان ها و ساختمان های دو طبقه یا سه طبقه استفاده می شود .

سازه های lsf با هر محیط جغرافیایی سازگار است .

آدرس وبسایت : http://panahgostaranetaha.ir

ایمیل : info@panahgostaranetaha.ir

آدرس : ضلع شمالى ميدان فاطمى ساختمان فاطمى ط٥ واحد ٥٦

شماره های تماس : ٨٨٩٦١٢٩٦ – ٠٩١٢٧٣٩١٠٧١

فاکس : ٨٨٩٦٠١٥٣

نمایندگان رسمی ما در پناه گستران طاها

1-  تهران – دماوند – جيلارد – مجتمع فرهنگى سينما پرستو- مهندس مهر اذر- دفتر مهندسى مهرازان – ٠٩١٢٢١٢٤٢٠٦

2-  شیراز – بلوار زند – خیابان سعدی کوچه پارک هتل ساختمان نیما واحد 201 – ابرسازان جوان فکر- 07137229345 و

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *