سازه LSF

داستان تولد سازه های سبک قسمت اول

داستان تولد سازه های سبک قسمت اول

داستان تولد سازه های سبک قسمت اول ، فناوری سازه های سبک یکی از شیوه های مدرن اجرای سازه ها در سه دهه اخیر می باشد که قدمت آن در ایران به کمتر از یک دهه می رسد .

استفاده گسترده از این فن آوری از سال 1990 آغاز شد . به این مقاطع ، مقاطع سرد نورد شده می باشد که از ورق های گالوانیزه نازک فرم دهی می شوند .

کاربرد این مقاطع در ساخت ویلا ، ساختمان های مسکونی و اداری و دانشگاهی  و ساختمان های صنعتی تا سه طبقه و هتل ها و هتل آپارتمان ها و رستوران ها و … امکانپذیر می باشد .

داستان تولد سازه های سبک قسمت اول

ساختمان های 3 تا 9 طبقه را نیز می نوان توسط سیستم های ترکیبی ساخت . اغلب مصالح مورد استفاده در این سیستم ها و کل مصالح ضایعاتی آن قابلیت بازیافت دارند .

این سازه ها مقاوم در مقابل خوردگی وکج شدن و ایجاد ترک می باشند که در مقایسه با مصالح مرسوم حدود 60 % سبک تر می باشد .

این سازه ها به سمت تکنیک پانل های پیش ساخته در حال رشد می باشد ، که این پانل ها برای ساخت دیوارهای ساختمانی بکار می رود که این دیوارها در محل کارخانه و تحت شرایط کنترل شده مونتاژ می شود و سپس به محل مورد نظر ارسال می شود .

در ساخت این سازه ها یک سری سوراخ های استاندارد در قسمت هایی معین ایجاد می کنند که هنگام نصب عبور دادن لوله ها و سیم ها ار داخل سوراخ ها باعث ایجاد سرعت و سهولت نصب سیستم های تاسیساتی که در داخل  دیوار تعبیه شده می شود.

در سازه های سبک فونداسیون مورد نیاز بصورت شناژ که فقط در زیر دیوارهای باربر با حداقل ابعادی که در فنداسیون ها بکار رفته و سپس در زیر دیوارهای داخلی ساختمان از یک دال بتنی تقریبا به ضخامت 10cm استفاده می شود .

در قسمت بعدی این مفاله به بررسی مزایای سازه های سبک ازشرکت پناه گستران طاها که پیشرو در ارائه سازه های سبک ، سازه lsf ، ویلای پیش ساخته و بازسازی ساختمان های قدیمی می باشد ما را همراهی کنید .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *